Телефон:
FAQ

Товарна біржа «Українська торгова платформа» з 2023 року виступає організатором торгів на національному ринку природних та енергетичних ресурсів. Запрошуємо взяти участь у електронних біржових торгах не виходячи з власного офісу.

В той же час пропонуємо Вам розділ FAQ, де ми даємо відповіді на популярні питання, тим самим допомагаючи клієнтам розібратися у продукті, сервісі та варіантах співпраці.

 

Навіщо потрібні біржі?
Насамперед біржі є організаторами торгів — тобто створюють для учасників рівні умови для укладання угод купівлі-продажу. При цьому всі продавці й покупці працюють у рівних умовах і повинні дотримуватися правил біржі. Таким чином забезпечується здорова конкуренція. За результатами конкурентних торгів із різними продавцями й покупцями, на біржі формуються «ринкові» ціни на певний товар.
Що таке біржові торги?

До прийняття Господарського кодексу України законодавством не визначалося поняття «біржові торги». Виходячи з визначеного ст. 281 ГК поняття біржових торгів можна визначити принципи їх проведення – це публічність та гласність, місце проведення – торговельна зала товарної біржі, учасники торгів – члени біржі, мають можливість знайти контрагента, сформувати попит і пропозицію та укласти контракти.

Біржові торги проводяться по товарах, допущених до реалізації на біржі в порядку, встановленому правилами біржової торгівлі. 

Як стати учасником біржових торгів?

Спочатку потрібно визначитись з організованим майданчиком (біржею), яка отримала акредитацію НКЦПФР.

Для того, щоб стати учасником біржових торгів необхідно пройти акредитацію.

На біржах ціни постійно скачуть, хіба це добре?

Сама біржа не формує та не впливає на ціни — це завжди консенсус між продавцями й покупцями. Біржові індикативи тільки відображають ринкові настрої.

Вартість різних ресурсів постійно змінюється, на це впливає багато факторів. Чи то посуха, через яку знизився урожай зерна. Чи в якійсь країні відкрили велике родовище ресурсів. Усі подібні фактори впливають на ціни.

Як убезпечитись від різких коливань цін?

Завдяки різним фінансовим інструментам (деривативам) від таких ситуацій можна захиститися. На біржах формуються ціни не тільки на поточний момент, але й на майбутні періоди— місяць, квартал або навіть великі проміжки. Законодавче визначення й уніфікація таких інструментів (ф’ючерси, форварди, опціони та ін.) Це дозволяє учасникам ринку придбати ресурс «на майбутнє» і зафіксувати ціни. Наприклад, річні контракти дозволяють уникнути різкого зростання витрат у ситуаціях, подібних, наприклад, до газових криз, коли ресурс дорожчає у кілька разів.

Хто відповідає за проведення закупівель?

Компанія самостійно вирішує, хто буде займатися її закупівлями — це може бути цілий відділ або лише одна людина. Немає жодних обмежень щодо цього питання. Згідно з законодавством, у державній компанії закупівлями можуть займатися уповноважені особи, які склали відповідне тестування.

Які товари продаються на ТОВ «УТП»?

Товарна біржа «Українська торгова платформа» проводить електронні біржові торги з купівлі-продажу електроенергії, природного газу, нафтопродуктів та необробленої деревини. В перспективі – проведення професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках, укладання деривативних контрактів на товарних бiржах та клірингової діяльності.

Як дізнатись про найближчі тори?

Інформація про найближчі торги доступна в «Календарі торгів», а також у «анонсах новин».