Телефон:
Новини
Об’єм торгів на «Українська торгова платформа» виріс у січні у 3,38 рази
15.02.2024

Із стартом аукціонів на «Українська торгова платформа» (ТОВ «УТП») з жовтня 2023 року, об’єм торгів лісоматеріалами, пиломатеріалами і деревиною дров’яною у січні 2024 року виріс у 3,38 рази та склав 21257,797 куб. м. у порівнянні з об’ємом у 4 кварталі 2023 року.

Зростання загальної вартості укладених договорів при реалізації лісоматеріалів, пиломатеріалів та деревини дров’яної лише у січні 2024 р. порівняно з IV-м кварталом 2023 р. склало 4,43 рази.

Станом на кінець січня на «УТП» пройшли акредитацію 101 учасник, серед них 75 учасників-покупців та зареєстровано 26 учасників-продавців.

«ТОВ «УТП» є однією з чотирьох ліцензованих товарних бірж в Україні, які отримали відповідну ліцензію від НКЦПФР на здійснення аукціонів з продажу деревини. За рахунок конкуренції, ціни на аукціонах формуються за ринковим принципом попиту та пропозиції. Всі торги на ліцензованих майданчиках проходять під наглядом НКЦПФР, що забезпечує справедливі умови для всіх учасників ринку, незалежно від їхнього розміру чи впливу. Попри складні військові часи, маємо сподівання, що ринок деревини буде активно розвиватись та зростати з появою нових постачальників», – констатував засновник ТОВ «УТП» Роман Сторожев.

Нагадаємо, ТОВ «Українська торгова платформа» засноване в листопаді 2022 року з метою забезпечення функціонування та розвитку організованих товарних ринків в Україні. На сьогодні «УТП» є організатором електронних біржових торгів з купівлі-продажу лісоматеріалів, пиломатеріалів та деревини дров’яної. В перспективній розробці знаходяться – аукціони продажу електричної енергії, природного газу та нафтопродуктів. Подальшими планами розвитку біржі передбачено також професійну діяльність на ринках капіталу та організованих товарних ринках, укладання деривативних контрактів на товарних бiржах та клірингову діяльність.