Телефон:
Новини
В Україні з’явилася третя товарна біржа
14.08.2023

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) видала ліцензію товарної біржі ТОВ “Українська торгова платформа”.

Про це йдеться на сайті НКЦПФР.

Відповідне рішення регулятор ухвалив 10 серпня. Видана ліцензія товарної біржі стала третьою на ринку в Україні.

Того ж дня “Українська торгова платформа” отримала ще й ліцензію на клірингову діяльність з визначення зобов’язань.

Згідно з інформацією на сайті “Української торгової платформи”, її біржову раду очолює екс-член НКЦПФР і Нацкомфінпослуг (у 2012-2013 роках), екс-глава Держслужби з питань захисту персональних даних (2013-2014 роки) Микола Бурмака.

“У перспективі – проведення професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках, укладення деривативних контрактів на товарних біржах і клірингової діяльності”, – зазначає нова товарна біржа.

Як зазначається на сайті, “Українська торгова платформа” створена “об’єднанням досвідчених трейдерів із 20 річним досвідом, які стояли біля витоків створення напряму трейдерства в Україні, працювали над лібералізацією норм і правил біржової торгівлі, підвищенням довіри між постачальниками та споживачами”, однак без інших деталей.

Нагадуємо:

Згідно з реєстром НКЦПФР, наразі ліцензію товарної біржі в Україні мають також “Українська енергетична біржа” (з кінця червня 2021 року) та “Українська універсальна біржа” (з кінця вересня 2021 року).

Третю ліцензію мала “Українська міжбанківська валютна біржа”, однак у травні 2022 року НКЦПФР зупинила її дію.

Згідно з новим законом про ринок капіталу, який набрав чинності з 1 липня 2021 року (“Про спрощення залучення інвестицій та впровадження нових фінансових інструментів”, №738-IX), усі товарні біржі мають отримувати ліцензію НКЦПФР.