Телефон:
Новини
У НКЦПФР анонсують створення біржової торгівлі на аграрному ринку
02.12.2021

НКЦПФР збираються стрімко поширювати позитивний досвід біржової торгівлі на різні ринки. Біржові торги із необробленої деревини довели свою ефективність. Обсяги реалізації сировини зросли, відповідно збільшилися і доходи до бюджету. Так, на торгах на ліцензованих біржах за 4 місяці функціонування ринку держава отримала 1,1 млрд грн додаткового доходу від виставленої на торги необробленої деревини. І подібну схему потрібно поширити і на аграрні ринки.

Про це заявив голова НКЦПФР Руслан Магомедов на консультативній раді IFC (Міжнародної фінансової корпорації), яка була присвячена доступу агросектору до ринку капіталу та впровадженню агророзписок.

Він зауважив, що сподівається на успіх і підтримку агроринку під час впровадження для нього біржових торгів. Адже обсяг експорту аграрної продукції перевищує 12 млрд  американських дол., але в Україні організованого товарного ринку для її збуту немає. Тому в НКЦПФР сприятимуть тому, щоб він запрацював,  щоб створити ринок похідних і боргових інструментів, зокрема, агророзписки, орієнтуючись на кращий світовий досвід.

Руслан Магомедов впевнений, що розширення сфери використання аграрних розписок сприятиме покращенню доступу агровиробників до виробничих ресурсів та фінансування. Такий крок забезпечить економічне зростання та сталий розвиток галузі, а також дозволить закласти фундамент для побудови прозорого ринку аграрної продукції.